חינוך

מערכת החינוך האוסטרלית מתחלקת לחמישה תחומים: 1. טרום בי"ס (עד גיל 5) 2. בי"ס יסודי (כיתות א' – ו') 3. בי"ס תיכון/קולג' (כיתות ז' – י"ב) 4. מוסדות להכשרה מקצועית 5. אוניברסיטאות ומוסדות אחרים להשכלה גבוהה. 

ביה"ס הינו במסגרת חינוך חובה עד גיל 15 ושפת ההוראה היא אנגלית. יש לציין שקיימת מערכת בתי"ס פרטיים (בתשלום שכ"ל) וכן מערכת בתי"ס ציבוריים (ללא תשלום שכ"ל). בתי הספר היהודיים היא חלק ממערכת בתי הספר הפרטיים. 

מספר תוכניות השפה האנגלית מותאמות למבוגרים ולילדים ברמות שונות. לילדים יש מספר תוכניות במערכת בית הספר. התוכנית הממשלתית "אנגלית כשפה שניה – מגיעים חדשים" מסייעת לתמידי בי"ס יסודי ותיכון הזקוקים לתרגול אינטנסיבי של השפה. תוכנית לימודי האנגלית למבוגרים (AMEP) מורכבת משיעורי בוקר וערב במשך 510 שעות הוראת אנגלית. 

פרטים נוספים: www.education.gov.au/adult-migration-english-program 

הממשלה האוסטרלית מפעילה תוכנית לסטודנטים מארצות זרות (OSP) לכל התושבים שאינם אזרחי אוסטרליה ולתושבי קבע שרוצים ללמוד באוסטרליה. ויזות סטודנט מוענקות רק לאלו המשתתפים בקורס רשום (או חלק מקורס) במסגרת מלאה.

מידע נוסף על לימודים באוסטרליה: www.studyinaustralia.gov.au

בריאות 

לאוסטרליה מערכת בריאות מסובסדת – מדיקייר – הנגישה לכל תושבי הקבע ומספקת עזרה בהוצאות רפואיות ובאשפוז בבית חולים, וכן מסבסדת תרופות. יש גם מערכת בריאות פרטית נרחבת, למי שרוצה לקבל בתשלום נוסף טיפולים מיוחדים שאינם כלולים בביטוח הרפואי הרגיל, כמו טיפולי שיניים ואופטיקה. 

בכרטיס פלסטיק ירוק של מדיקייר ועליו מוטבעים פרטי המחזיק (ושל בני משפחה נוספים) נעשה שימוש בביקור אצל רופא, בבית החולים כפציינט ציבורי ובמשרדי מדיקייר. "חיוב ישיר" או "חיוב נפח" נעשה כאשר הרופא מחייב את מדיקייר ישירות והפציינט אינו משלם מאום. חלק מהרופאים מחייבים את הפציינט, ומדיקייר מחזיר עד 85% מהחיוב לאחר דרישת ההחזר. מדיקייר משלמת דמי התייעצות עם בעלי פרקטיקות כלליות, מומחים, בדיקות מיוחדות ושירותי בתי החולים הציבוריים. אם עליך ללכת לבית החולים (ציבורי או פרטי), כפציינט פרטי אתה יכול לבחור איזה רופא יטפל בך, ומדיקייר תשלם עד 75% מדמי הטיפול. חלק מדמי הטיפול הנותרים או כולם יכולים להיות מכוסים ע"י ביטוח רפואי פרטי.

למידע נוסף על בריאות:

www.hic.gov.au

www.health.gov.au

דיור 

רוב האוסטרלים חיים ברצועה צרה של 50 ק"מ מהחוף בערים גדולות או בעיירות – בערך 85% מהאוכלוסייה גרה באזורים עירוניים לאורך החוף. בסידני ובמלבורן גרים%  56.4 מאוכלוסיית המדינה ( 4.85מליון איש במלבורן ו – 5.13 מליון איש בסידני נכון ליוני 2018), כשבערי בירה מדינתיות אחרות כמו אדלייד, בריסביין ופרת' מרכזות אוכלוסייה של כמליון- 2  מליון איש כ"א. בערים גדולות אלו ישנו מגוון רחב של דיור אפשרי. 

הרוב של 7.2 מיליון משקי הבית באוסטרליה הינם בעלי ביתם הנוכחי, אם או בלי משכנתא (31% ו – 39% בהתאמה). עוד 27% ממשקי הבית שוכרים, מהם 74% שוכרים מבעלים פרטיים ו – 19% שוכרים מרשויות דיור ציבוריות. בתים עם חצרות, עם גנים ומרכזי קניות קרובים, במרחק שעה נסיעה ממרכזי הערים הם צורת החיים הדומיננטית, למרות שדירה במרכז העיר נעשתה פופולארית יותר בשנים האחרונות. אוטובוסים, רכבות וחשמליות הופכות את הנסיעה לנוחה ביותר, ואינן יקרות יחסית. הדיור הוא ברמה גבוהה ובמחירים נוחים בהשוואה לארצות אחרות. 

נכסים להשכרה מתפרסמים במדורי השכירות של העיתונים. על מנת להבטיח את הנכס, תצטרך להפקיד איגרת ביטחון (הפקדה ניתנת להחזרה בשווי חודש שכירות) וכן תשלום מספר שבועות שכירות מראש. ברוב המקרים תצטרך גם לספק שני ערבים. בתים למכירה מתפרסמים בעיתונות, במיוחד בימי רביעי ובשבת. בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים כמו חברות בנייה, חברות אשראי וכד' יוכלו להלוות לך כספים לצורך רכישה או בנייה של נכס למגורים. שיעורי הריבית על משכנתאות נעים בין  %3.5 ל – 3.75% (בסידני הם גבוהים מעט מאשר במלבורן). שיעורי הריבית בהלוואות לצורך השקעה זהים. 

מידע נוסף על נותני משכנתאות שונים:

www.yourmortgage.com.au

פנאי 

האוסטרלים אוהבים מאוד את זמן הפנאי שלהם ומבקרים באתרים מהצפון הטרופי הרחוק של קוינסלנד והאזור הצפוני, ועד האקלים הממוזג והנוח של הדרום. חופי רחצה יפהפיים ממלאים את אזור החוף המזרחי וגם את אזור החוף המערבי, והאוסטרלים פעילים מאוד הן בענפי ספורט מים רבים כמו גלישה, שחיה וסקי מים, והן במגוון רחב של ענפי ספורט אחרים, ביניהם ניתן לציין במיוחד טניס, ורכיבת אופניים. 

באוסטרליה נמצאים כמה מאזורי מדבריות השממה הגדולים בעולם. למרות שהמרחקים גדולים, אמצעי תחבורה יעילים, מהירים ובמחירים סבירים מקשרים את כל ערי הבירה המדינתיות והמרכזים האזוריים. האוסטרלים נהנים מתרבות מתוחכמת ברמה גבוהה: אופרה, באלט, אמנות מוזיקה ומוזיאונים, וכמו כן מכמה מהמסעדות המשובחות ביותר והיינות הטובים בעולם מסוגם המיוצרים באוסטרליה.לפרטים וייעוץ ראשוני צרו קשר

03-6134244

השאירו פרטים מלאים ונדאג לחזור בהקדם לספק לכם מענה מקצועי ואדיב

עמוד הפייסבוק של קנגורו שירותי הגירה עמוד הגוגל+ של קנגורו שירותי הגירה הפרופיל של עו”ד ליסה סגלוב בלינקדין