חינוך

חינוך הבריטית מתחלקת לחינוך יסודי, חינוך משני והשכלה גבוהה. החינוך המקיף חובה נמשך 11 שנה, מגיל 5 עד גיל 16, ובמהלכו חייבים התלמידים לקבל מערכת לימודים מלאה המותאמת לגילם, ליכולותיהם ולצרכים הלימודיים שלהם. רוב הילדים עוברים מהחינוך היסודי לחינוך המשני בגיל 11, אך בחלק מהמקומות קיימת גם מערכת ביניים בה נערך המעבר בגילאי 8-9, ואז לחינוך המשני בגילאי 12-13. רוב בתיה"ס המשניים באנגליה ובויילס הם מקיפים ולא סלקטיביים.

חד עם זאת, באזורים מסוימים באנגליה קיימת מערכת בתי"ס בה נדרשים התלמידים לעבור בחינת כניסה. כתוצאה מחוק הרפורמה בחינוך 1988, נוצרו 4 שלבים לחינוך, כאשר בסיום כל שלב התלמידים נבחנים במבחנים כלל ארציים. לאחר השלמת מערכת החינוך חובה על בחינותיה, התלמידים יכולים להמשיך לחינוך הגבוה במסגרת ב"יס או קולג', או להשתלב בשוק העבודה. 

מידע לגבי סטודנטים מחו"ל: www.ukcisa.org.uk
מידע בנוגע ללימודי השפה האנגלית: www.languagecourse.net

מערכת הבריאות 

בדומה לביטוח הבריאות בישראל, גם באנגליה הביטוח הלאומי משולם ע"י כלל העובדים ומכסה את הוצאות הטיפול הרפואי הבסיסי (הנקרא NHS - שירות בריאות ארצי). בניגוד לארה"ב, מערכת הבריאות האנגלית הינה אינטגרטיבית וכללית. קיימת גם מערכת פרטית של ביטוח רפואי, רופאים ובתי חולים. 

מידע נוסף: www.nhsdirect.nhs.uk

תצטרך לקבל מס' ביטוח לאומי ממחלקת השירותים החברתיים. דבר הדורש מספר אמצעי זיהוי, לרבות – דרכון, מכתב מינוי ממקום העבודה או מכתב מסוכן המצהיר כי אתה מחפש עבודה, הוכחת כתובת (הסכם שכירות, חשבון ארנונה או חשבון טלפון).

דיור 

הבתים באנגליה קטנים בדרך כלל, ודמי השכירות גבוהים. נכסים מצפון ללונדון זולים יותר בד"כ, והרכבת התחתית מאפשרת תחבורה נוחה ומהירה למרכז העיר. גם התנאים המקדמיים לשכירות יוצאי דופן: פיקדון של לפחות 6 שבועות דמי שכירות + חודש שכירות מראש, פיקדון בלתי חוזר (100 פאונד בד"כ), בדיקת המלצות (בד"כ 25-15 פאונד) – טלפונים לבדיקת ההמלצות מהארץ, הסכם שכירות (עלותו --100-80  פאונד), בדיקת מצאי של הבית לוודא שהכל כשורה אחרי הכניסה לנכס (עוד  100-80 פאונד), רישיון לטלוויזיה (עוד 150 פאונד לשנה נכון ליוני 2018). 

מחירו של בית ממוצע באנגליה הינו כ-226,000 פאונד והוא עולה בהדרגה. מחירו של בית ממוצע בלונדון הינו 680,000 פאונד.

שיעורי הריבית על המשכנתאות נמוכים, כ-3.5% עד 5%7,3.ובעל הבית הממוצע באנגליה מוציא כ-30% ממשכורתו על תשלומי משכנתא. 

פנאי 

הבריטים יכולים "לקפוץ" מעבר לתעלה ולהיות בפאריס או אמסטרדם תוך 4 שעות, או לנסוע למסעות טיפוס הרים בצפון ההררי. הבריטים גם המציאו את המונח של סופשבוע על בסיס מיטה וארוחת בוקר (bed & breakfast). מגוון האירועים הלאומיים ייחודי לאנגליה: מרוץ הסירות של קיימברידג'-אוקספורד בלונדון בסוף מרץ, אליפות הטניס היוקרתית בעולם של וימבלדון בסוף יוני, גמר הגביע האנגלי בכדורגל במאי, פסטיבל המוסיקה הקלאסית בטיילת הנרי ווד (ה"פרומס") מיולי עד ספטמבר. אירועים נוספים כוללים פסטיבל ריקודים בן 6 שבועות (אמברלה), פסטיבל הסרטים של לונדון ופסטיבל הג'אז של סוהו.לפרטים וייעוץ ראשוני צרו קשר

03-6134244

השאירו פרטים מלאים ונדאג לחזור בהקדם לספק לכם מענה מקצועי ואדיב

עמוד הפייסבוק של קנגורו שירותי הגירה עמוד הגוגל+ של קנגורו שירותי הגירה הפרופיל של עו”ד ליסה סגלוב בלינקדין