מערכת החינוך האמריקאית היא דה – צנטרליסטית והסמכות הבלעדית בנושא זה היא של 50 המדינות. מסיבה זו גם אין חוקים פדראליים בקשר לתוכנית הלימודים, הקמת מוסדות להשכלה גבוהה וההכרה בהם, הכרה בתארים ובמקצועות, ניהול מוסדותחינוך, מעמד הסטודנטים, וכו'. במדינות ארה"ב קיימים בתי"ס פרטיים (בתשלום שכ"ל) וכן בתי"ס ציבוריים (ללא תשלום שכ"ל), מבי"ס יסודי, דרך התיכון ועד הקולג' ובתי"ס מקצועיים. בתי הספר היהודיים הינם פרטיים ומשולם בגינם שכ"ל גבוה. שכר הלימוד בקולג'ים פרטיים או מחוץ למדינה (כגון תושב קליפורניה שרוצה ללמוד בניו יורק) גבוה ביותר, וההורים בארה"ב בד"כ מתחילים לחסוך את שכר הלימוד לקולג' כבר מהלידה.
 
מידע נוסף על חינוך והשכלה בארה"ב: 

www.ed.gov

מערכת הבריאות

מערכת הבריאות האמריקאי הינה פרטית ותחרותית בעיקרה, בשונה ממערכות הבריאות הציבוריות המקיפות הקיימות במרבית מדינות העולם המערבי: אין בארה"ב ביטוח בריאות מדינתי, ולכן מוסדר הנושא ע"י ביטוחי בריאות פרטיים שמרבית התושבים דואגים לעשותם (יצוין כי יש בעייתיות רבה בנוגע לציבור רחב מחוסר ביטוח בריאות פרטי). עלות הטיפול הרפואי בארה"ב התייקרה מאוד בשלושים השנים האחרונות, ולכן חשוב מאוד לדאוג לעריכת ביטוח בריאות עם הגעתך. לאמריקאים רבים יש תוכניות ביטוח רפואי המוסדרות באמצעות מעסיקם, מה שלא תמיד מתאפשר למהגרים (שלעיתים הם עצמאים, מחפשי עבודה או בגיל פרישה). אם אתה נשלח לארה"ב ע"י חברה, סביר ביותר שביטוח רפואי נכלל בתנאי ההעסקה. סטודנטים עד גיל 25 יכולים ליהנות מפרמיות ביטוח רפואי זולות יותר. לרוב הקולג'ים יש מרפאה או מרכז בריאותי המציעים טיפול בסיסי וייעוץ חינם. 

מידע נוסף: www.firstgov.gov

דיור

החוף האטלנטי הוא המיושב בצפיפות הרבה ביותר, וצועד בעקבות המורשת הארכיטקטונית האירופאית. באזור זה בו התרחשו האירועים המרכזיים בתולדות ראשית ההיסטוריה האמריקאית נמצאות הערים האמריקאיות הותיקות כמו בוסטון, ניו יורק, וושינגטון ופילדלפיה. הבתים הנבנים כיום גדולים מאי פעם וכוללים בד"כ שלושה חדרי שינה או יותר, 2.5 מקלחות, חניה לשתי מכוניות או יותר ומערכת מיזוג מרכזית. כ- 40% מהאוכלוסייה גרה בבתים פרטיים, שעלות בנייתם הממוצעת מגיעה לכ – 200,000$, תלוי במיקום כמובן. שיעורי ריבית נמוכים על המשכנתאות (6%-6.5%) מניעים את התושבים לרכוש דירה בד"כ, ומחירי ההשכרה והקנייה הגבוהים וההיצע הנמוך במרכזי הערים הביאו להתפתחות הפרברים העירוניים – עיירות הממוקמות כ-100 ק"מ ממרכזי הערים, עם מערכת היסעים ציבורית מעולה וכבישים נוחים המאפשרים הגעה נוחה לעבודה במרכזי הערים.

פנאי

בארה"ב תוכל לעסוק בעולם הספורט האקטיבי על כל צורותיו: החל מגלישה בהוואי ובחופים המפורסמים של קליפורניה, דרך סקי בהרי הרוקי וכלה בטיפוס על הרי הסיירה וטיול בדרכי יערות המסילה האפלאצ'ית. האקלים ברוב ארה"ב הוא ממוזג, ונעשה חם ככל שמדרימים וקר ככל שמצפינים או מתרחקים מהחופים לכיוון המרכז. פלורידה חמה בכל עונות השנה, והחופים ליד הערים השוכנות בקרבת החוף מתמלאים באנשים בספי השבוע של חודשי הקיץ.לפרטים וייעוץ ראשוני צרו קשר

03-6134244

השאירו פרטים מלאים ונדאג לחזור בהקדם לספק לכם מענה מקצועי ואדיב

עמוד הפייסבוק של קנגורו שירותי הגירה עמוד הגוגל+ של קנגורו שירותי הגירה הפרופיל של עו”ד ליסה סגלוב בלינקדין