חינוך

במערכת החינוך הקנדית קיימים בתי"ס פרטיים (בתשלום שכ"ל) וכן בתי"ס ציבוריים (ללא תשלום שכ"ל). חשוב לציין שאין בקנדה מערכת חינוך פדראלית (כלל ארצית), אלא המחוזות מספקים את המימון ומכתיבים את תכנית הלימודים. ברוב הערים הגדולות יש מספר רב יותר של בתי"ס פרטיים הממומן באופן חלקי גם ע"י המחוזות. בתי הספר היהודיים הינם פרטיים ומשולם בגינם שכ"ל גבוה. באזור קוויבק ישנן שתי מערכות בתי"ס ציבוריים, האחת לדוברי צרפתית והשנייה לדוברי אנגלית, אך באופן כללי שפת ההוראה בבתי הספר היא אנגלית. 

מספר תוכניות ללימוד השפה מותאמות למבוגרים ולילדים ברמות שונות. לילדים יש מספר תוכניות מובנות במערכת בית הספר. תוכנית הממשלה הפדראלית ללימודי שפה למבוגרים כוללת: לימודי חינם למהגרים חדשים שרוצים או צריכים ללמוד אנגלית או צרפתית, המאפשרת לימודים בתוכנית מלאה או חלקית, בערבים או בסופי שבוע, ואפילו דואגת לתחבורה ולהשגחה על הילדים בזמן הלימודים. 

למידע נוסף: www.eslincanada.com 

יותר ממאה ושלושים אלף סטודנטים זרים מגיעים ללמוד מידי שנה בקנדה. 

למידע נוסף על לימודים בקנדה: www.studyincanada.com

מערכת הבריאות

כל תושבי קנדה זכאים לטיפול מערכת הבריאות הפדראלית מדיקייר, המופעלת בכל המחוזות. בדרך כלל הכיסוי הביטוחי באמצעות מערכת זו נכנס לתוקף תוך שלושה חודשים ממועד התושבות. הכיסוי הביטוחי הוא מקיף וכולל את מרבית שירותי הבריאות בכל אזורי קנדה. אתם תקבלו כרטיס בריאות ממשרד הבריאות המעיד על זכאותכם לקבלת שירותי בריאות כוללים ומקיפים.שירותי בריאות משלימים ניתנים לאוכלוסיות מסוימות (גמלאים, ילדים, נתמכי סעד) וביניהם תרופות במרשם, רפואת שיניים, טיפולי ראייה, ציוד עזר. קיימת גם מערכת בריאות פרטית נרחבת המספקת בתי חולים פרטיים בהם התורים קצרים יותר. 

למידע נוסף: www.hc-sc.gc.ca

דיור

כשני שליש ממלאי הדירות בקנדה נמצא בבעלות פרטית, 57% מהם הינם בתים פרטיים והיתר בתים משותפים (בערים הגדולות היחס משתנה, כשאחוז הבעלות הפרטית נמוך יותר והבתים המשותפים מהווים למעלה מ -50%). 
אם אתה רוצה לשכור או לקנות דירה, תוכל לבדוק את המודעות המתפרסמות בעיתונות המקומית וכן במגזינים ספציפיים העוסקים בהשכרת ומכירת נדל"ן. 

למידע נוסף: www.canadarealestatedirectory.com

משכנתאות 

ראה: www.whichmortgage.ca

פנאי

מעלתה הגדולה ביותר של קנדה היא סביבתה הטבעית, המאפשרת פעילות פנאי עניפה – כגון טיפוס הרים, שייט, ראפטינג, דייג, וכו' - בפארקים הלאומיים הפרושים בכל רחבי קנדה, שביניהם: קילארני פארק, אונטריו וגספרי פארק, ופארק הר טרמבלאנט בקוויבק. החוף המזרחי מאפשר רחצה במים חמים יותר, והוא פופולארי ביותר בעונת הקיץ הקצרה. 

חובבי הסקי בקנדה מתברכים במסלולי סקי רבים ומגוונים הנמצאים לכל אורכה ורוחבה של קנדה. אתרי הסקי האלפיני הם ברמה עולמית, ואתר סקי הנופש המפורסם ויסלר נמצא צפונית לוונקובר בקולומביה הבריטית. עוד אתר שהוא בגדר חובה לתיירים וקנדים כאחד הינו כמובן מפלי הניאגרה שבאונטריו. התיירות הסביבתית גם היא פופולארית בקנדה, וכמו כן ישנם טיולים רבים המתמחים בתרבות הילידים המקומיים.לפרטים וייעוץ ראשוני צרו קשר

03-6134244

השאירו פרטים מלאים ונדאג לחזור בהקדם לספק לכם מענה מקצועי ואדיב

עמוד הפייסבוק של קנגורו שירותי הגירה עמוד הגוגל+ של קנגורו שירותי הגירה הפרופיל של עו”ד ליסה סגלוב בלינקדין