כללים ברורים לגבי שהייה לתקופות קצרות וארוכות למטרת עבודה. יש לציין כי ויזת עבודה (לתקופה קצרה או ארוכה) אינה ויזת הגירה ולכן הזכויות וההטבות למחזיק בויזת עבודה שונות מאלה המוענקות לתושב ארעי או תושב קבע. 

ויזת עבודה לתקופה קצרה ניתנת למועמד לזמן מוגבל ולמטרה מוגבלת. ישנם סוגים שונים של ויזות עבודה לתקופות קצרות. סוג הויזה המבוקשת תלוי במטרה עבורה נדרשת הויזה. 

ויזות לעבודה בחופש לאוסטרליה ניתנות למועמדים בגילאים 18-30 המחזיקים באזרחות של מדינות מסוימות. המחזיק בויזת עבודה לחופש יכול לשהות ולעבוד באוסטרליה במשך עד 12 חודשים, אך הוא מוגבל לעסוק בעבודות מסוימות במשך זמן מוגבל. לפרטים נוספים הקש על "אוסטרליה" 

ויזות עבודה לתקופות ארוכות מאפשרות למועמד ולמשפחתו להתגורר ולעבוד במדינה מסוימת תקופה של עד ארבע שנים. ברוב המקרים, ויזה מסוג זה יכולה להתחדש למשך ארבע שנים נוספות. ויזה מסוג זה ניתנת במידה והמועמד יהיה מועסק במקצועו ע"י מעסיק מסוים (התנאים להעסקת המועמד בד"כ יפורטו בחוזה שייחתם בין המעסיק למועמד). ברוב המקרים נדרש המעסיק להיות "נותן חסות" למועסק. 

מדינות רבות בהן קיים מחסור בעובדים במקצועות מסוימים מוכנות להעניק ויזות עבודה למועמדים בעלי ניסיון במקצוע הנדרש (שלוש שנות ניסיון או יותר), זאת בתנאי שהמעסיק יוכיח כי קיים מחסור בכוח אדם מקומי או בבעלי כישורים במקצוע זה באותו אזור. רשימת המקצועות הנדרשים כאמור מתפרסמת מעת לעת ע"י המדינות השונות (יש לבדוק במדינה אליה הנך מעוניין להגר). 

ראוי לציין כי אנגליה פיתחה לאחרונה תכנית מוצלחת עבור בעלי מקצוע צעירים ומוכשרים במיוחד, המאפשרת למועמדים אלה קבלת ויזת עבודה לשנה, עם אפשרות הארכה לשלוש שנים נוספות בסיומן יוכל המועמד לעתור לקבלת מעמד של תושב קבע במדינה. 

חשוב לציין כי מקצועות רבים מחייבים את המועמד בהחזקת רשיון לעסוק באותו מקצוע, על מנת שיוכל לעבוד באותו עיסוק. חשוב להדגיש כי עבודה בחו"ל ללא ויזה מתאימה אינה מומלצת ועלולה לגרום לתסבוכות קשות. אמנם רבים מאיתנו מכירים כאלה שנשבעים כי עבודה בחול אפשרית גם ללא ויזה, ובאופן כללי הנטייה הישראלית היא להאמין ש"יהיה בסדר" – אבל כדאי לדעת שהסיכון גבוה מאוד.

למשל בארה"ב (אחד היעדים הפופולאריים ביותר בקרב מי שמחפש עבודה בחו"ל) מי שנתפש עובד ללא ויזת עבודה עלול לא רק להיות מגורש מיידית חזרה לארץ אלא שבמקרים מסוימים רשויות ההגירה אף ימנעו ממנו לשוב לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות לתקופה ארוכה. עבודה באנגליה ללא אישורים עלולה להסתיים בקנס ואף במאסר, ואילו עבודה בחו"ל באוסטרליה ללא ויזה מובילה לגירוש וכן להכתמתו של הדרכון (במקרים מסוימים אף לעשר שנים!)

מידע על הוצאת ויזות למדינות ניתן למצוא בקישורים הבאים:

ויזת הגירה לאוסטרליה
ויזת הגירה לקנדה
ויזת הגירה לאנגליה
ויזת הגירה לארה"בלפרטים וייעוץ ראשוני צרו קשר

03-6134244

השאירו פרטים מלאים ונדאג לחזור בהקדם לספק לכם מענה מקצועי ואדיב

עמוד הפייסבוק של קנגורו שירותי הגירה עמוד הגוגל+ של קנגורו שירותי הגירה הפרופיל של עו”ד ליסה סגלוב בלינקדין