אשרת עסקים לאנגליה נועדה לאפשר לאנשי עסקים מצליחים ובני משפחתם להקים ולנהל עסק באנגליה. אשרה זו יכולה להיות תחילתו של מסלול לקבלת אזרחות או תושבות קבע באנגליה.

הכלכלה הבריטית פורשת זרועותיה לקליטת אנשי עסקים העשויים לתרום לכלכלתה ומבקשי אשרה זו ימצאו מסלולים רבים ומגוונים ואפשרויות עסקים נרחבות.

שלושה סוגי אשרה במסלול ויזת העסקים לבריטניה:

 1. אשרת בעלי כישורים מיוחדים
 2. אשרת יזמים
 3. אשרת משקיעים

קיים גם מסלול הנציג הבלעדי,  כפי שיפורט בהמשך.

 1. אשרת בעלי כישורים מיוחדים

Tier 1 Exceptional Talent Visa

אשרה זו מיועדת לאנשים בעלי שם או הכרה בינלאומית בתחומי המדע והאמנות. מועמד בקטגוריה יידרש להיות נתמך על ידי מוסד מוכר לעניין זה, כגון החברה המלכותית (The Royal Society) של לונדון (לשיפור הידע במדעי הטבע), מועצת האמנות האנגלית (The Arts Council England), האקדמיה הבריטית או האקדמיה המלכותית להנדסה.

 1. אשרת יזמים

Entrepreneur Visa

אשרה זו תאפשר למשקיע להקים עסק באנגליה ולעבוד בה, בין אם כשכיר ובין כעצמאי., זאת לתקופה של 3 שנים. ניתן להאריך אשרה זו בשנתיים נוספות ולאחריהן לבקש אשרת קבע עד שייעשה לאזרח בריטי. לצורך קבלת אשרה זו על המועמד להשיג 95 נקודות ולעמוד ביתר הדרישות. ניקוד יינתן על פי הקריטריונים הבאים:

 • גישה למקורות כלכליים (כספיים ורכושיים)

על המועמד להיות בעל הון נגיש בסכום של לפחות 200,000 ליש"ט, שיוכח באמצעות מוסד פיננסי פורמלי ומוכר. הון זה יכול שייתרם למועמד / יועמד לרשותו על ידי צד ג'. כושר פיננסי ראוי יעניק למועמד 25 נקודות.

באם יוכיח המועמד מקורות כלכליים כנדרש המצויים במוסד/ות באנגליה עצמה, יזכה אותו הדבר ב 25 נקודות.

נדרש כי המוסד/ות הפיננסיים האמורים יהיו מוכרים על ידי רשות השירותים הפיננסיים

 • The Financial Services Authority - FSA) וכי המקורות יהיו זמנים לגמרי באנגליה.
 • שליטה באנגלית

המועמד יהא זכאי ל – 10 נקודות עבור רמת השליטה באנגלית, אשר תוכח באמצעות עמידה במבחן ה (English Language Testing System - IELTS). ניתן לקבל את 10 הנקודות האמורות גם ללא מבחן ה IELTS  הנ"ל, אם שפת האם של המועמד הנה אנגלית או באם הנו בעל תואר על תיכוני אשר נלמד בשפה האנגלית.

 • אמצעי מחייה

על המועמד להוכיח יכולת כלכלית למילוי צורכי המחייה שלו בעת שהותו באנגליה. באם יוכיח מקורות כלכליים מספקים למשך 90 יום לפחות, יהא זכאי ל 10 נקודות. הסכום הנדרש להוכחת מקורות מחייה כאמור, הנו 3,310 ליש"ט.

 • תלויים

תלויים הנם – בן/ת זוג (מנישואין או ידועים בציבור, גם בני אותו מין) וכן ילדים מתחת לגיל 18, המצטרפים למועמד. יש להגיש בקשה עצמאית עבור כל מועמד תלוי ולהוכיח קיומו של סכום בסך 1,890 ליש"ט עבור כל תלוי.

הארכת אשרת יזמים:

כאמור, אשרה זו תינתן לתקופה של 3 שנים וניתן להאריכה בשנתיים נוספות, כאשר בתום 5 השנים המצטברות (כולל חופשות קצרות או נסיעות עסקים למשך לא יותר מ – 3 חודשים) יוכל המועמד לבקש אשרת קבע עד שייעשה לאזרח בריטי.

 1. אשרת משקיעים:

על משקיע זה להיות בעל הון עצמי משמעותי. מועמד זה יוכל לחיות ולעבוד באנגליה וליהנות מביטוח בריאות. השקעה מינימלית נדרשת במסלול אשרה זה, הנה 1,000,000 ליש"ט.

בנוסף, יהא על מועמד זה להוכיח מקורות כלכליים לסיפוק צורכי המחייה שלו ושל התלויים בו למשך שהותו/ם באנגליה, וכן שליטה כישורים בשפה האנגלית.

מסלול הנציג הבלעדי:

אשרה מיוחדת זו תאפשר לפירמה (חברה / עסק) המצויים מחוץ לאנגליה לשלוח לאנגליה נציג יחיד לצורך הקמת סניף / משרד של הפירמה באנגליה, לרבות לצורכי מחקר שוק, רישום הפירמה באנגליה וניהול מו"מ עם לקוחות וספקים מקומיים.

על אף תפקידו היומיומי של המועמד – נציג בקבלת החלטות באנגליה, לא יוכל המועמד להיות דירקטור או בעל מניות משמעותי בפירמה השולחת.

נציג זה יוכל לעבוד ולפעול אך ורק עבור הפירמה המקורית בגינה נתנה הויזה מלכתחילה. אשרה זו תוקפה ל – 3 שנים וניתן להאריכה ל שנתיים נוספות, לאחריהן יוכל הנציג לבקש תושבות קבע. נציג זה יוכל לצרף אליו בן/ת זוג וילד תלוי.

על מבקש אשרה זו לעמוד בתנאים הנוספים הבאים:

 • הנו מועסק על ידי פירמה המצויה מחוץ לאנגליה בלבד, מבלי שיש לפירמה זו כל שלוחה או נציג באנגליה.
 • הנו נושא משרה בכיר בפירמה ובעל סמכויות לקבלת החלטות, לרבות במסגרת תפקידו כנציג הפירמה באנגליה.
 • הנו פעיל בהיקף משרה מלאה עבור הפירמה אותה הוא מייצג.
 • אינו בעל המניות העיקרי בפירמה המיוצגת.
 • יעסוק אך ורק בעניינים הקשורים בעבודתו כנציג הפירמה ולא בכל עיסוק אחר.
 • הנו בעל אמצעי מחייה מספקים עבור עצמו ועבור התלויים בו למשך שהותו באנגליה, מבלי שיזדקק לסיוע מקומי בעניין זה

צור קשר

הנך עשוי/ה לענות על קריטריונים שונים הרלבנטיים לסוגי אשרה שונים, רבים ומגוונים, על כן מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי לבחירת האשרה המתאימה עבורך.

קנגורו שירותי הגירה מתמחה מזה שנים רבות בהגירה ובקבלת כל סוגי אשרות (לטווח קצר וארוך) לאנגליה. אל תהסס לפנות אלינו כדי לדון עם נציגנו את האפשרויות העומדות בפניך ו / או למלא את השאלון שלנו ולשלוח אותו אלינו. נא צור קשר עם נציגנו לקבלת מידע והכוונה ראשוניים, כולל מילוי שאלון.לפרטים וייעוץ ראשוני צרו קשר

03-6134244

השאירו פרטים מלאים ונדאג לחזור בהקדם לספק לכם מענה מקצועי ואדיב

עמוד הפייסבוק של קנגורו שירותי הגירה עמוד הגוגל+ של קנגורו שירותי הגירה הפרופיל של עו”ד ליסה סגלוב בלינקדין