היהודים החלו להגיע לקנדה במאה ה – 18 וקיבלו זכויות אזרח מלאות בשנת 1832. הדיכוי הרוסי בסוף הביא לזרם של מהגרים יהודים, וכך קרה גם לאחר מלחמת העולם השנייה. הקהילות היהודיות הגדולות בקנדה נמצאות בטורונטו (175,000) מונטריאול (100,000) וונקובר (30,000). 

שיעור הנישואין המעורבים עלה בעשור האחרון, אך הוא עודנו נמוך מהשיעור המקביל בארה"ב. רוב היהודים ממוצא אשכנזי, אך יש אוכלוסייה גדולה של יהודי מרוקו דוברי צרפתית במונטריאול. 

בעשור האחרון גדלה יהדות קנדה ב – 14%, בעיקר כתוצאה מהגירה. 25% מהמהגרים היהודיים לקנדה בעשור האחרון נולדו בבריה"מ לשעבר, ו-20% בישראל (כ- 49,000 יוצאי ישראל חיים בקנדה) -

40% מיהודי קנדה מגדירים עצמם כאורתודוכסים, 40% כקונסרבטיביים, ו- 20% כרפורמים. בכל הקהילות כמעט ישנם בתי כנסת, ומזון כשר נגיש ונפוץ. 

בטורונטו ובמונטריאול ישנם 12 בתי"ס יהודיים ומספר ישיבות. בתי"ס יהודיים נמצאים גם בקלגרי, ונקובר, ויניפג ואוטאווה. במונטריאול 60% מהילדים היהודיים לומדים בבתי"ס יסודיים יהודיים, ו- 30% לומדים בבתי"ס תיכון יהודיים (השיעורים בטורונטו הינם 40% ו -12% בהתאמה). 

לישראל יש יחסים דיפלומטיים מלאים עם קנדה, ובנוסף לשגרירות באוטאווה, יש קונסוליות ישראליות בטורונטו ובמונטריאול. בקנדה ישנם מספר בתי כנסת מפוארים ומרשימים ביותר, בעיקר במונטריאול ובטורונטו. השכונה היהודית הישנה של מונטריאול, מיין, מושכת מבקרים רבים. בית הבנסת "בית צדק" בטורונטו כולל גם את השלוחה הקנדית של המוזיאון היהודי של ניו יורק, המציג את אוסף היודאיקה של ססיל רות. מוזיאונים יהודיים נוספים מצויים בטורונטו, ויניפג ואוטאווה.

למידע נוסף על הקהילה היהודית ובתי"ס יהודיים:

www.jewishcanada.org
www.cjnews.comלפרטים וייעוץ ראשוני צרו קשר

03-6134244

השאירו פרטים מלאים ונדאג לחזור בהקדם לספק לכם מענה מקצועי ואדיב

עמוד הפייסבוק של קנגורו שירותי הגירה עמוד הגוגל+ של קנגורו שירותי הגירה הפרופיל של עו”ד ליסה סגלוב בלינקדין