לכל מדינה יש חוקים משלה בכל הקשור להגירה או לשהות בה לתקופת זמן מסוימת. אוסטרליה מהווה את אחד היעדים הכי מבוקשים לקבל אליהן ויזת עבודה, בעקבות תנאי השכר המעולים ומערכת הבריאות המתקדמת. עשרות אלפי ישראלים כבר מתגוררים שם ונהנים ממה שיש לה להציע. בכדי לקבל ויזת עבודה לתקופה מסוימת, יש להתחיל בתהליך בירוקרטי סבוך בשפה האנגלית, שמצריך הגשה של מסמכים ואישורים רבים.

כמו בכל תהליך שכזה, גם אם בתוך המדינה וגם אם באופן בינלאומי, מומלץ להיעזר במשרד המתמחה בדיני הגירה ומספק שירותי הגירה. על מנת לקבל ויזת עבודה לאוסטרליה או על מנת לבצע הגירה לאוסטרליה, אתם מוזמנים לפנות ל-"קנגורו שירותי הגירה" ונעמוד לרשותכם תוך ליווי צמוד לכל אורך התהליך ועד להשגת ויזת עבודה לאוסטרליה.

הליך קבלת ויזת עבודה לאוסטרליה – מקצועות מבוקשים באוסטרליה

המקצוע שבו אזרח זר עוסק הוא קריטי כשמדובר בקבלת ויזת עבודה. כשתגיעו לראשונה לעורך דין הגירה המתמחה בתחום של ויזות עבודה, חשוב יהיה לבדוק מהם המקצועות המבוקשים ביעד ומה המקצוע הספציפי שלכם. לא כל אחד רשאי לקבל ויזת עבודה. יש צורך בכך שבאותה מדינה יהיה ביקוש לעובדים מסוג מסוים – מתוך מחסור מקומי ואזורי בערים באוסטרליה – ויש להוכיח שמבקש הוויזה אכן יכול לספק את אותה עבודה מבוקשת. כמו שבישראל יש "עבודה מועדפת" אחרי הצבא, כך גם יש עבודות מועדפות בחו"ל. עו"ד המתמחה בדיני הגירה ידע לבדוק ולדעת מהם הסיכויים לזכאות לוויזה ומומלץ להיעזר באיש מקצוע מומחה בכל התהליך.

ממשלת אוסטרליה מפרסמת בכל תקופה רשימה של מקצועות שאליהם ניתן להגיש בקשה לויזת עבודה. לרוב מדובר במקצועות חופשיים ובמקצועות עתירי ידע שדורשים תארים והכשרה מהותית קודמת. יש להגיש הוכחות ומסמכים לגוף הגירה אוסטרלי שיקבע האם מבקש הוויזה עונה על הקריטריונים המקצועיים. קיימים עשרות מקצועות שמפורסמים כל העת וניתן להגיש בקשה לויזת עבודה על בסיס אחד (או יותר) מהם. באתר של "קנגורו שירותי הגירה" ניתן לקבל מידע נוסף בקישור הבא.

ויזה לאוסטרליה על בסיס עסקים

לא רק עובדים שכירים – גם עצמאיים ואנשי עסקים המעוניינים לפתח את עצמם באופן עסקי באוסטרליה יכולים לבקש ויזה על בסיס עסקי. ניתן לקבל ויזה המקנה שהות ועבודה עד 4 שנים, ובמידה והשהות תוגדר כהצלחה, ניתן גם לקבל מעמד של תושב קבע בסיומן. זאת דרך מצוינת לבצע הגירה לאוסטרליה בעבור יזמים מלאי חזון והתלהבות, ואוסטרליה מעודדת אנשים מסוג זה לבוא להצליח אצלה בפן העסקי והמקצועי.

דרגות שונות של ויזת עבודה

יש ויזות עבודה לתקופה קצרה, ויזות לעבודה בחופש (שהות של עד 12 חודשים) לבעלי מקצוע וניסיון רלוונטיים, ויזות עבודה לתקופות ארוכות של עד 4 שנים (שניתן פעמים רבות לחדש ל-4 שנים נוספות) – במקרה זה יש צורך שהמעסיק יהיה "ספונסר" (נתון חסות) בעבור המועמד. יש צורך להוכיח שאכן קיים מחסור בעובדים באותו איזור ושהמועמד אכן מחזיק בידו הסמכות וניסיון מקצועי רלוונטי.?

עו"ד המתמחה בדיני הגירה

תהליך קבלת ויזת עבודה מצריך עו"ד הגירה המתמחה בדיני הגירה ויוכל לבדוק את הזכאות שלכם מלכתחילה, ינחה אתכם בכל התהליך, ילווה אתכם, יענה על שלל השאלות, יעסוק בתרגום מסמכים ואישורים נוטריוניים, ינפיק בעבורכם את המסמכים הרלוונטיים, יגיש את הבקשה ויטפל בכל תקלה אפשרית. זהו הסיכוי הטוב ביותר שלכם לקבל ויזת עבודה, תוך השגת שקט נפשי בתהליך ומינימום מאמץ. מדובר בתהליך הבוחן את המועמד וכישוריו, את היכולות והידע המקצועי שצבר ומעריך את הסיכויים שייקלט בהצלחה באוסטרליה. כל מועמד מקבל ניקוד הכולל את תחום העיסוק, השליטה שלו בשפה האנגלית, הגיל שלו – ועוד. אם תעמדו בתנאי הסף, תוכלו להגיש בקשה לקבלת ויזת עבודה.

מאמרים נוספים

לאיזו מדינה ניתן להגר עם ובלי אזרחות זרה?

להמשך קריאה

הנפקת אשרת עבודה לאוסטרליה עם משרד הגירה

להמשך קריאה

רילוקיישן לאוסטרליה

להמשך קריאה

מקצועות עכשוויים הנדרשים באוסטרליה

להמשך קריאה