החיים בישראל אינם פשוטים, לכן אין זה פלא כי תושבים רבים שוקלים להגר למדינות אטרקטיביות כמו אוסטרליה, ארצות הברית, קנדה, אנגליה, פורטוגל ועוד. יש מספר מדינות ברחבי העולם המנהיגות מדיניות הגירה חדשנית ומתקדמת, ביניהן קנדה, ניו זילנד ואוסטרליה. במדינות אלה ניתן לקבל ויזת עבודה או ויזה על בסיס לימודים, מקצוע או עסק, כאשר לבעלי אזרחות אירופאית יש במקרים מסוימים יתרון בגלל חוקי ההגירה במדינות השונות.

חוקי ההגירה משתנים בין המדינות

לכל מדינה יש חוקי הגירה מעט שונים, יש מדינות ליברליות המנהיגות חוקי הגירה יחסית נוחים ומודרניים ויש מדינות שאינן ממהרות להעניק ויזה למהגרים. לכן, אם החלטתם לשפר את איכות חייכם וליהנות מתנאי שכר טובים וממערכות בריאות וחינוך מתקדמות, כדאי לפנות לחברה המתמחה במתן שירותי הגירה למדינות נבחרות בעולם, באמצעות ליווי צמוד של עורכי דין מנוסים.

אחת לתקופה המדינות המעודדות הגירה אליהן מפרסמות רשימה של בעלי מקצוע וכישורים נדרשים, מי שעומד בתנאים יכול בהליך יחסית קצר לזכות בוויזת עבודה או באשרה מסוג אחר. זהו תחום מורכב המחייב ידע מקצועי והבנה בחוקי ההגירה במדינות שונות, לכל מדינה יש מספר סוגי אשרות שהיא מציעה, וישנה חשיבות רבה לבחור באשרה המתאימה כדי לקבל את כל האישורים החוקיים הנדרשים כדי להגר ולעבוד, ללמוד, לגור ו/או להקים עסק במדינת היעד.

יתרון משמעותי לבעלי דרכון אירופאי

כדי לשפר את הסיכויים למתן ויזת עבודה או אשרת שהייה אחרת במדינות המתקדמות בעולם, כדאי לבדוק האם אתם זכאים לדרכון אירופאי. כך למשל, לפני מספר שנים שונה חוק האזרחות בפורטוגל, ומאות אלפי ישראלים יכולים כעת לקבל אזרחות פורטוגלית המקנה להם אפשרות גם להוציא דרכון פורטוגלי , זהו דרכון אירופאי לכל דבר ועניין כיוון שפורטוגל חברה באיחוד האירופי.

חשוב לציין כי אזרחות פורטוגלית ניתנת רק לצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל. חוק האזרחות בפורטוגל עבר שינוי בפברואר 2015, מספר חודשים לאחר שהמחוקק הספרדי החליט לתקן את העוול שנגרם למגורשי ספרד בשנת 1492. לאחר השלמת תהליך קבלת האזרחות מפורטוגל, ניתן לקבל דרכון בהליך יחסת מהיר וקצר, וכך למעשה זוכים ליתרונות רבים במידה ובוחרים לגור ולעבוד במדינות האיחוד האירופי. עם זאת, הדרכון הפורטוגלי מאפשר גם להגר בקלות יותר למדינות נחשקות כמו קנדה ואוסטרליה, במדינות אלה יש דרישה גבוהה לאנשי מקצוע בתחומים שונים, למשל שפים, רופאים, מהנדסים, מתכנתים, נהגי משאיות, מורים ועוד.

לא לוותר על עו"ד המתמחה בדיני הגירה

אם ברצונכם להגר למדינות כמו קנדה, ארצות הברית או חושבים על הגירה לאוסטרליה , חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בדיני הגירה. אמנם, האזרחות הפורטוגלית מעניקה לכם יתרון לקבלת ויזת עבודה או לימודים למדינות שונות בעולם, אך זהו הליך מורכב כיוון שכל מדינה קובעת קריטריונים אחרים, וגם רשימת המקצועות הנדרשים משתנה בתדירות גבוהה. לכן, לאחר קבלת הדרכון הפורטוגלי כדאי לפנות ולהתייעץ עם עורך דין הגירה המתמחה בנושא ואין לוותר על ייעוץ וליווי מקצועי בדרך להגשמת החלום.

מאמרים נוספים

לאיזו מדינה ניתן להגר עם ובלי אזרחות זרה?

להמשך קריאה

הנפקת אשרת עבודה לאוסטרליה עם משרד הגירה

להמשך קריאה

רילוקיישן לאוסטרליה

להמשך קריאה

מקצועות עכשוויים הנדרשים באוסטרליה

להמשך קריאה