כל מה שצריך לדעת מבחינת מיסים לפני הגירה לאוסטרליה וכן על מדיניות המס באוסטרליה למהגרים מישראל.

אוסטרליה היא אחת המדינות הפופולריות יותר להגירה וישראלים רבים מגיעים אליה לצורכי עסקים וליהנות מהאפשרויות הרבות שהיא מציעה. אוסטרליה משתרעת על פני שטח של 7.7 מיליון קמ”ר ומונה כ- 22 מיליון תושבים שהיגרו אליה במשך השנים. יש לא מעט חברות אשר מתרכזות בעיקר סביב עיר הבירה סידני או קנברה כאשר העיר הגדולה ביותר במדינה היא – סדני שבה ניתן למצוא ישראלים רבים המקימים חברות שונות וקהילה יהודית מורחבת. המטבע המקומי באוסטרליה הוא – דולר אוסטרלי וכלכלת אוסטרליה היא יציבה מאוד ביחס למדינות אחרות, כך שלא פלא שהיא יעד נחשק עבור מהגרים ישראלים.

נוחות ניהול ופתיחת חברות באוסטרליה

אוסטרליה מעניקה לבעלי עסקים וחברות סל כלים מגוון מאוד לצרכי השקעות וזאת מבלי להבדיל בין חברות זרות לחברות מקומיות, כך שפתיחת עסקים באוסטרליה היא קלה יחסית ומקלה על ישראלים רבים ואנשים מקומיים לפתוח עסקים ולפתח את הכלכלה באוסטרליה.

דבר נוסף שיעיל לטובת עסקים, הוא עניין המיסוי באוסטרליה. מדינת אוסטרליה מציעה תנאי מס נוחים וזאת למרות שיעור מס החברות שעומד כיום על 30%. כיום, בעלי חברות שהם תושבי אוסטרליה מחויבים לשלם תשלומי מס עבור הכנסות החברה מכל מקור שהוא, אך לעומת זאת, בעלי חברות הם תושבי חוץ כדוגמת ישראלים, מחויבים בתשלום מס בגין הכנסות שמקורן באוסטרליה בלבד.

דבר נוסף, תושבי אוסטרליה לא משלמים ביטוח לאומי, לכן על מעסיק חלה חובה לבטח את עובדיו בביטוח רפואי לצורך קבלת שירותי רפואה ועל מהגרים לבטח את עצמם בביטוח רפואי פרטי.

ישראלים המעוניינים להקים חברות באוסטרליה זוכים להטבות רבות בעניין המס מצד הממשלה.

המדינה מעניקה למשקיעים זרים פטור מלא מתשלומי מס על רווחי הון שהופקו על נכסים באוסטרליה, ומציעה למשקיעים פטור מלא על רווחים והכנסות שהגיעו אל המדינה והועברו וארצות זרות. אך במקרים אלו, יש צורך להיעזר בחברות המתמחות בהתנהלות מול גופים ממשלתיים לצורך קבל ההטבות השונות מהרשויות ובכלל לנהל את כל התהליכים הבירוקרטיים מול הרשויות.

מאמרים נוספים

הנפקת אשרת עבודה לאוסטרליה עם משרד הגירה

להמשך קריאה

רילוקיישן לאוסטרליה

להמשך קריאה

מקצועות עכשוויים הנדרשים באוסטרליה

להמשך קריאה

עברתם תאונה בחו"ל? כך תתמודדו

להמשך קריאה