בין אם זה בשל הרצון להתברג בתפקיד מסוים, במקצוע חדש, בין אם בשל הרצון להתנסות במגורים ביעד שאיננו מוכר, יעד אטרקטיבי יותר, ובין אם מתוך רצון "לשדרג" את החיים וליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר, כל אלו ועוד היו ועדיין סיבות להגירה. הגירה לאוסטרליה, כמו גם הגירה לאנגליה, נחשבת לאחרונה לפופולארית במיוחד, אך כשעורכים השוואה בין השתיים, מגלים שני יעדים שונים לחלוטין זה מזה.

מתלבטים לאיזה יעד להגר? הנה מדריך השוואתי קצר שיעשה לכם קצת סדר בבלאגן:

מגוון האפשרויות

רבים שוקלים אפשרות של הגירה לאוסטרליה על בסיס מקצוע וגם אפשרות של הגירה לאנגליה על בסיס מקצוע. ההתלבטות בין שתי המדינות האלו לא פשוטה, אך אם בוחנים היטב את הנתונים מגלים הבדלים דיי גדולים, בכל הקשור לאפשרויות המקצועיות. באוסטרליה ישנו ביקוש רב מאד למקצועות הייטק, למקצועות החינוך, למקצועות הטיפוליים השונים וגם למקצועות הקשורים לתחום החקלאות. באנגליה, לעומת זאת, אין נכון להיום ביקוש לתחום ספציפי אך אלה, העוסקים במחקר יתקבלו אליה בברכה, ובייחוד אם מתכננים לעשות זאת דרך אוניברסיטאות מובחרות וידועות. ולכן, ישראלים העוסקים בתחומים המבוקשים, יוכלו להגר בקלות רבה יותר (באופן יחסי, כמובן) לאוסטרליה ולהתברג בתפקידים שונים במשק.

גודל ושטח

הוצאתם ויזה לאנגליה או שוקלים אולי להוציא ויזה לאוסטרליה? כדאי שתחשבו על הנקודה הבאה: אנגליה היא אמנם מדינה גדולה מאד, אך איננה ברת השוואה כלל וכלל אם בוחנים אותה למול אוסטרליה. שטחה של אוסטרליה ענק, ולמרות שחלק נכבד ממנו כלל לא מיושב, יש בה אינספור של אפשרויות מגורים. אפשר לגור בערים הגדולות, כמו מלבורן, סידני, בריסביין, פרת' או דארווין וקיירנס ואפשר, אם מחפשים את השקט ואת השלווה, להתגורר ביישובים הקטנים והמרוחקים יותר. באנגליה, לעומת זאת, לאלה, המעוניינים להתברג בה כהלכה ולהשתלב בה במהירות רבה, כדאי לבחור דווקא בערים הגדולות יותר, כמו לונדון, המוכרת לנו, שבה יש לא מעט הזדמנויות.

מזג האוויר

לשוקלים הגירה לאנגליה, מזג האוויר בה ידוע כמזג אוויר אירופאי טיפוסי. כמויות הגשם הן רבות מאד וכך גם הימים האפרוריים. אלה, המעוניינים לברוח מהחום הישראלי ומהלחות הגבוהה, אנגליה היא ללא ספק הכתובת הנכונה. יחד עם זאת, לעיתים, ובעיקר לכל אלה האוהבים את השמש ואת החמימות שהיא מביאה אתה, הדבר עשוי להכביד, ולכן, אוסטרליה, במקרה הזה, היא היעד המתאים. היופי באוסטרליה הוא העובדה שבשל שטחה העצום יש בה שני אזורי אקלים עיקריים. החצי הצפוני שלה מאופיין בשתי עונות: עונה גשומה ועונה יבשה ואילו החצי הדרומי שלה מאופיין בארבע עונות – אביב, קיץ, סתיו וחורף (בדומה לישראל). יש באוסטרליה אזורים שמשיים מאד, עם מספר מועט של ימים גשומים (כמו העיר פרת', שבחוף המערבי) ויש בה גם אזורים גשומים וחורפיים יותר, כמו באי טזמניה. אפשר לבחור ביעד בהתאם לאופי מזג האוויר שלו ובהמשך, אם רוצים לעבור ליעד חדש.

מאמרים נוספים

לאיזו מדינה ניתן להגר עם ובלי אזרחות זרה?

להמשך קריאה

הנפקת אשרת עבודה לאוסטרליה עם משרד הגירה

להמשך קריאה

רילוקיישן לאוסטרליה

להמשך קריאה

מקצועות עכשוויים הנדרשים באוסטרליה

להמשך קריאה