בכל הקשור להגירת ישראלים ולא בכדי. מדובר בשתי מדינות גדולות מאד, מדינות מערביות, שאיכות החיים בהן נחשבת לכזו שהינה ברמה גבוהה בהרבה ממדינות אחרות. יחד עם זאת הגירה לאוסטרליה וגם הגירה לקנדה היא הליך לא פשוט. הן בשל עזיבת הארץ וכל מה שמוכר וידוע והן בשל הפרוצדורה הלא פשוטה הכרוכה בקבלת ההיתר להגירה. לשוקלים את אחת האפשרויות, הנה הסיבות מדוע כדאי להגר לכל אחת מהן וגם כמה חסרונות שכדאי לקחת בחשבון:

שטח ומזג אוויר

בין אם זו הגירה לאוסטרליה על בסיס מקצוע או הגירה מכל סוג אחר, אחד היתרונות הבולטים של היבשת המדהימה הזו הוא הגודל שלה. שטחה של אוסטרליה הוא עצום ומגוון מאד. יש בה שטחים ירוקים וגם מדבר שאיננו נגמר, יש בה חופי ים משגעים ופארקים לאומיים יפהפיים. חובבי הטבע יוכלו לבחור לגור בקרבת אותם אתרים ואלה, שמעדיפים דווקא את הערים הגדולות והסואנות, ימצאו בה כמה וכמה מפוארות ונחשקות.

הגירה לקנדה על בסיס מקצוע גם היא אפשרית וקנדה, בהשוואה לישראל למשל, גם היא ענקית. אולם אם בוחנים אותה בכל הקשור למזג האוויר, מגלים מדינה שבאופן כללי קרה מאד. חודשי החורף בקנדה הם קשים. השלגים יורדים ללא הפסקה והטמפרטורות נמוכות מאד. ישראלים, הרגילים למזג האוויר הישראלי הים תיכוני, עשויים למצוא את עצמם בקושי רב וללא מקום לברוח אליו כדי להתחמם. באוסטרליה, לעומת זאת, אפשר לבחור לגור במקומות החמים יותר (למשל בחלקה הצפוני של היבשת או במרכזה), או, אם אוהבים דווקא את הקרירות, באזורים הדרומיים יותר שלה.

ישראלים וקהילה יהודית

באוסטרליה יש לא מעט ישראלים והקהילה היהודית בערים הגדולות בולטת וחזקה. בקנדה קצת פחות. ישראלים שהקרבה לתרבות הישראלית, ליהדות וגם למנהגים, היא חשובה להם, יוכלו להשתלב באוסטרליה כהלכה ולמצוא לעצמם את אותה זיקה שחשובה להם כדי להרגיש קצת בבית, כמו בישראל. גם בקנדה יש אמנם קהילה יהודית גדולה אבל פחות בולטת ופחות מורגשת, בהשוואה לזו שבאוסטרליה, ובעיקר לזו שבערים הגדולות, כמו מלבורן וסידני.

אנגלית שפה קשה?

בשתי המדינות השפה המדוברת היא אנגלית, כאשר בקנדה יש אזורים בהם הצרפתית היא השולטת. הדבר מהווה יתרון נהדר והזדמנות להשתלב בצורה מוצלחת הן בקנדה והן באוסטרליה. מצד שני, לאוסטרליה יש יתרון בולט יותר, שכן היא נחשבת למדינת מהגרים ומגיעים אליה לא מעט סטודנטים צעירים כדי ללמוד ולהתפתח בה. ככזו היא מציעה מגוון רחב של מסגרות לימודיות ואפשרויות לשפר את השפה.

כדי להוציא ויזה עבור הגירה לאוסטרליה וגם ויזה לקנדה, ובייחוד אם רוצים לעשות זאת לצרכי הגירה, יש צורך בסוכן מקצועי, המתמחה בתחום. לא ניתן לעשות זאת לבד ומומלץ להיעזר בסוכן מנוסה המכיר היטב את דרישותיהן של כל אחת מהמדינות.

מאמרים נוספים

לאיזו מדינה ניתן להגר עם ובלי אזרחות זרה?

להמשך קריאה

הנפקת אשרת עבודה לאוסטרליה עם משרד הגירה

להמשך קריאה

רילוקיישן לאוסטרליה

להמשך קריאה

מקצועות עכשוויים הנדרשים באוסטרליה

להמשך קריאה