תופעה מוכרת במחוזותינו, כמעט מאז קום המדינה, היא של ישראלים הבוחרים לעזוב את מדינתנו הקטנטונת ולעבור לחיות, ולו לתקופת מה, מעבר לים. יש שעדיין מכנים ישראלים לשעבר החיים בחו"ל "יורדים", כינוי המעורר בקרב רבים מיושבי הארץ אסוציאציות של וותרנות או חסר ברוח ציונית וכו'. נראה שכיום כבר אין כמעט ביקורת כזו על עזיבת הארץ ואת מקומו של המונח "יורדים" תופסים תיאורים ביקורתיים פחות כגון "רילוקיישן", "עבודה בחו"ל", "הגירה לצורך שיפור איכות החיים" ועוד. מעבר לחו"ל מלווה בהכרח בקשיים וחששות, במיוחד כאשר מדובר במשפחה. חשוב לזכור כי לא לחינם מתואר עולמינו כיום כ"כפר גלובלי" ושניתן לעשות רבות כדי להפוך את המעבר לחלק וקל הרבה יותר. כך למשל ניתן למצוא ברשת אתרי אינטרנט ואפליקציות המיועדות במיוחד לתת מענה לצרכים שונים של מי שמתכננים לעבור לגור ולעבוד בחו"ל, מציאת עבודה למשל, הפחתת הוצאות הכרחיות שונות כגון טיסות, שיחות טלפון, תחבורה ועוד.

פורמים מקומיים וקשר עם קהילות יהודיות וישראלים בארץ היעד

ישראלים מאופיינים בנכונותם לסייע לא רק לקרוביהם אלא לכל ישראלי באשר הוא, נראה שנכונות זו רק גוברת כאשר מדובר בעזרה שמעניקים ישראלים שעברו לחו"ל למי ששוקלים להצטרף אליהם. בני קהילות יהודיות מקומיות גם הם מגלים פעמים רבות נכונות להקל על בני דתם המגיעים מישראל. באמצעות גוגל קל מאוד למצוא קהילות מקוונות דרכם אפשר לקבל תשובות, טיפים ואפילו "לידים" בעלי ערך. קהילות כאלה מצויות גם באתרים ישראלים גדולים כגון תפוז, Ynet, וואלה ודה מרקר קפה, באתרים חברתיים ופורומים בינלאומיים וכאלה שבסיסם בארץ היעד.

מציאת עבודה

עזיבת הארץ כאשר כבר מחכה לנו עבודה בחו"ל היא מדאיגה הרבה פחות. ישנם אתרי ואפליקציות רבות להשמת ישראלים לעבודה בחו"ל. גוגל שוב יכול להוות כלי מפתח, חיפושים בסגנון "עבודה לישראלים ב____" או "רילוקיישן ל_____" יניבו שלל אפשרויות.

חיסכון בהוצאות

מעבר לחו"ל כרוך בהוצאות נכבדות, החל מטיסות, מגורים, אינטרנט, טלפונים ועוד. אפשר למצוא אפליקציות ואתרים המיועדים לסייע לצמצם הוצאות אלה למינימום. כך למשל אפליקציית Hulyo למציאת טיסות מוזלות, אפליקציית Viber המרכזת דרכי תקשורת יעילות וזולות, אפליקציית Onavo לייעול הגלישה ברשת, אפליקציות לחיסכון בהוצאות דלק, לחיסכון בהוצאות על קניות שגרתיות בסופרים מקומיים ועוד.

פורטלים ייעודיים למתכננים לעבור לחו"ל

דרך גוגל אפשר למצוא גם פורטלים המרכזים גישה למידע רב ולאתרים ואפליקציות כגון אלה שהוזכרו לעיל. מבין המובילים שבפורטלים הוא פורטל BRB (תיכף נשוב – Be Right Back). דרך פורטל כזה אפשר למצוא שפע פתרונות לאתגרים מולם ניצבים מי שמתעתדים לעזוב את ישראל ולעבור, ולו לתקופת מה, לחיות ולעבוד בחו"ל.

מאמרים נוספים

לאיזו מדינה ניתן להגר עם ובלי אזרחות זרה?

להמשך קריאה

הנפקת אשרת עבודה לאוסטרליה עם משרד הגירה

להמשך קריאה

רילוקיישן לאוסטרליה

להמשך קריאה

מקצועות עכשוויים הנדרשים באוסטרליה

להמשך קריאה