סלבה – אשרת סטודנט לסידני

הי, שמי סלבה, ואני בן 26, וזהו סיפורי:

בשנת 2006, סיימתי שירות צבאי מאתגר במיוחד, וכל ההזדמנויות היו פתוחות בפני, אך היתה לי נקודת תורפה אחת: 'אנגלית'. לא יכולתי לדבר, לקרוא או להבין אנגלית בכלל. לכן הגעתי לכלל החלטה; במקום לצאת לטיול "של החיים" שלאחר הצבא, כפי שמקובל בקרב הצעירים, אטוס לארץ דוברת אנגלית שבה אוכל ללמוד אנגלית. ידעתי שעלי ללמוד אנגלית לפני שאוכל להתחיל לימודים גבוהים באוניברסיטה, אחרת יקשה עלי מאד, שכן רוב ספרי הלימוד, המאמרים וחומרי הלימוד בלימודים הגבוהים, הינם באנגלית.

החלטתי לנסוע לסידני, אוסטרליה, מאחר שהכרתי בחור שגר בסידני והוא הציע לעזור לי קצת בהתחלה. תוכניתי היתה לטייל באוסטרליה במשך שנה אחת ולהשקיע את עיקר זמני בלימודי האנגלית דרך מפגשים ושיחות, עד כמה שאוכל, עם האוסטרלים. לרוע המזל, תכניתי לא עלתה יפה שכן חברי הנו ממוצא רוסי וכל חבריו היו סטודנטים דוברי רוסית. שנית, היתה לי אשרת תייר ולכן לא יכולתי לעבוד או למצוא עבודה מקומית ולא היה לי כסף. בסופו של דבר ביליתי ששה חודשים מהנים מאד עם חבריי ושיפרתי את הרוסית שבפי לרמה של שלמות – על אף שלא זו היתה מטרתי.

במהלך ששת החודשים הללו החלטתי שאני רוצה ללמוד בסידני ולכן שבתי לישראל על מנת לארגן לעצמי אשרת סטודנט. נרשמתי ללימודים בקולג' מקצועי בסידני כדי ללמוד ראיית חשבון. נשארתי בישראל במשך שמונה חודשים על מנת לעבוד ולחסוך כסף, וכן בכדי לשפר את האנגלית שבפי.
בקשתי לאשרה טופלה על ידי עו"ד ליסה סגלוב מחברת "קנגרו – שירותי הגירה בע"מ", אשר ביעילות רבה, מהירות ומקצועיות, השיגה את אשרת הסטודנט עבורי בתוך חודש!

בשנת 2008, חשתי עצמי מוכן ומזומן לעזוב את משפחתי, חבריי, ולמעשה את כל חיי בישראל, מאחורי –  על מנת להתחיל חיים חדשים בבונדי, סידני, אוסטרליה.

התחלתי את הלימודים המרכזיים בקולג', והתמדתי במשך ששה חודשים, אך לא הייתי מרוצה מן הקולג'. בינתיים, מצאתי עבודה במשרה חלקית בסופרמרקט לממכר משקאות אלכוהוליים ומזון, שכרתי דירה ועברתי את מבחן האנגלית IELTS שהיה נחוץ על מנת להתקבל לאחת האוניברסיטאות בסידני.

בשנה שעברה התקבלתי לאוניברסיטה לטכנולוגיה של סידני (UTS), וכעת אני אמור להתחיל את שנת הלימודים השנייה לקראת תואר ראשון במינהל עסקים, במקצועות העיקריים של ראיית חשבון ושיווק.

הנני עובד באותו המקום, כלומר באותו הסופרמרקט, החל משלושת החודשים הראשונים לשהותי בסידני. לאחרונה, קיבלתי קידום וכעת הנני עובד כאחראי ומפקח.

אני שמח שהחלטתי בסופו של דבר להגיע לאוסטרליה, על אף שהיתה זו החלטה קשה מאד.
אוסטרליה הינה מדינה מדהימה, והיא מספקת לי את התנאים הטובים ביותר ללימודים. אוסטרליה הינה מדינה רגועה ושלווה, והוצאות המחיה בה נמוכות באופן יחסי, בהשוואה לישראל. אני פוגש אנשים מכל העולם, מתרגל את האנגלית שלי ונהנה מהטבע והיופי הרבים שיש לאוסטרליה להציע.

לקראת סיום לימודי, בכוונתי לעתור בבקשה לקבל אשרת תושב קבע. נראה, כי סיכויי לקבל את האשרה גבוהים שכן ראיית חשבון נמנית על המקצועות המבוקשים באוסטרליה.
בדבר אחד אני בטוח – לישראל אוכל לחזור בכל עת, וזהו גם רצוני.
חשוב לציין תחום אחד – עלויות שכר הלימוד באוניברסיטה גבוהות, ולכן אבי מסייע לי לשלמם, אך את כל הוצאות המחייה אני מממן לעצמי.

לקבלת מידע נוסף ועצות, אתם מוזמנים ליצור אתי קשר

בטלפון: 61449033039