רותם הקסטר מהגר לאוסטרליה

בחודש אוגוסט 2007 התחלתי את הטיול הגדול של אחרי הצבא. תמיד רציתי אוסטרליה, מאז שהייתי בן 14.. כמובן שלא התאכזבתי, אוסטרליה באמת מדהימה וממולצת לכל אחד. יש כל כך הרבה מה לראות, כל כך שונה ממה שהתרגלתי בארץ..

זמן קצר אחרי שהגעתי, באחד הטיולים המרהיבים שעשיתי למקום שנקרא ה – GREAT OCEAN ROAD, פגשתי בחורה אוסטרלית נחמדה בשם אנליס, והתחלנו להיות בקשר.

במהלך החודשים בהם טיילתי הקשר הלך והתפתח ונהיה רציני מאוד. ממש "סיפור אהבה" כפול: התאהבתי בבחורה מדהימה וביבשת מדהימה באותו הזמן. ולאחר מחשבה רבה ידעתי שזה לא יהיה קל, אבל התחושות היו כל כך טובות שהחלטתי שאני עושה את הצעד – עובר לגור באוסטרליה, וכנראה שלתמיד. הקשיים במעבר לארץ זרה הם ברורים לכולם. המרחק מהמשפחה והחברים, שפה זרה, אוכל שונה, מנטליות שונה, הכל בדיוק הפוך ממה שהכרתי עד היום. אבל לדעתי, שונה זה לא תמיד דבר רע, ומצאתי את עצמי נהנה מכל הדברים והאתגרים החדשים בהם נתקלתי יום יום. אציין ואומר שלטעמי אוסטרליה מאוד פתוחה למהגרים מכל העולם, ולא נתקלתי באיזושהי אפליה או גזענות כלשהי.. כולם חייכנים וסקרנים לשמוע מאיפה אתה ומה הסיפור שלך..

ביחד עם תמיכתם של אנליס והמשפחה שלי שלאט לאט התרגלה לרעיון, חזרתי לארץ והתחלתי לברר על התהליך. בארץ נפגשתי עם עו"ד ליסה סגלוב עליה שמעתי מישראלי מרוצה שחי באוסטרליה ועשה את התהליך. ליסה ישבה איתי והסבירה בדיוק מה נדרש ממני לעשות, איך, כמה ולמה, וענתה לי על כל סימני השאלה.

יצאתי מהפגישה איתה כשאני יודע שזה לא פשוט אבל אפשרי. השתמשתי בדרכון אירופאי שהיה לי כדי לחזור לאוסטרליה בפעם השנייה ולחיות שם עם אנליס. במהלך השנה שחייתי שם אספתי את כל המסמכים הנדרשים על מנת להוכיח שהקשר בינינו אמיתי. כל פרט ופרט שליסה אמרה שאצטרך בעתיד. בינואר 2009 אנליס ואני התחתנו באוסטרליה, המשפחה שלי הגיעה מהארץ והייתה שמחה גדולה. וכמובן שאחרי שהמשפחה הייתה פה וראתה איך אני חי ושהכל בסדר פה, התמיכה במהלך רק גברה. יצרתי קשר עם ליסה בפעם השנייה והתחלנו בתהליך.

ליסה עזרה לנו המון וגרמה לזה להראות קל, אמרה לי בדיוק מה צריך להביא, לעשות ואפילו איפה לחתום. ידענו שאפשר להתקשר מתי שצריך מבלי להרגיש לא נעים. הרגשנו שאנחנו לא לבד ובאמת שהכל הלך חלק. במחלקת ההגירה האוסטרלית אומרים לך שתקופת ההמתנה עד שתתקבל החלטה בעניינך היא בין 6 ל 8 חודשים. אבל הסוכנת שבדקה את המקרה שלנו כל כך התרשמה מטופס הבקשה שלנו, שהיא אמרה שאין לה שום סיבה לעכב אותנו כי באנו מוכנים ב- 100%. היא אישרה אותנו על המקום וכך חסכנו המון זמן ומתח. תודות לליסה ולכל עבודות ההכנה יכולנו להתרכז בלבנות את החיים שלנו באוסטרליה בראש שקט.

לסיכום, בתהליך שיכול להיות מורכב ובכלל לא פשוט, יהיה זה רעיון טוב להשתמש בשירותיו של מישהו עם נסיון שמכיר את הכל, זה ייתן לכם הרבה שקט וביטחון. במיוחד מישהו כמו ליסה שעושה הכל עם רצון אמיתי לעזור ועם חיוך. כיום אני ממש מאושר באוסטרליה, עובד, חברים חדשים.. קל מאוד להתרגל לחיים פה הייתי אומר…
אני אפילו מוצא את עצמי מתגעגע לאוסטרליה כשאני בא לבקר בארץ מדי פעם..

בהצלחה לכולם..
רותם הקסטר